15 maja straż miejska rozdała rowerzystom i pieszym około 100 kamizelek odblaskowych. 17 maja Straż Miejska rozda kolejne kamizelki które sprawiają, że rowerzysta czy też pieszy jest widoczny z dużej odległości i przez co bezpieczniejszy. Kamizelki zasponsorowała białostocka Straż Miejska.

 

Wśród ofiar wypadków drogowych dużą grupę stanowią rowerzyści oraz piesi, którzy w przeciwieństwie do kierowców samochodów nie mogą liczyć na poduszki powietrzne lub pasy bezpieczeństwa, dlatego to o ich bezpieczeństwo należy zadbać.

 

Strażnicy miejscy kupili na ten sezon letni 300 kamizelek odblaskowych. Około 100 kamizelek rozdali w pierwszej partii rowerzystom spotkanych na ścieżkach rowerowych w Białystoku.

 

17 maja w czwartek również wyjdą na ulice Białegostoku zaopatrzeni w kamizelki i nawet jeśli nie uda wam się zdobyć jej w czwartek to z pewnością będzie jeszcze ku temu okazja.

 

– Można będzie je otrzymać podczas różnego rodzaju akcji skierowanych do rowerzystów, organizowanych przez miejskich strażników – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Przygotowaliśmy różne rozmiary, dla dzieci i dla dorosłych. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

 

Kamizelka czy też inne odblaski są jednym z lepszych sposobów na zapewnienie sobie widoczności na drodze więc jeśli ktoś często podróżuje rowerem powinien się w takowe zaopatrzyć. Odblaski nadal są niedoceniane mimo, że to one bardzo często ratują życiem uczestnikom ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj